loader

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Sprawdź aktualną listę zapytań naszych klientów wraz z odpowiedziami udzielonymi przez naszych doradców.

Dla maksymalnego bezpieczeństwa kominki i kominy powinny być instalowane przez wyspecjalizowaną firmę.

Zaleca się, aby instalacja kominowa została sprawdzona przez kominiarza przed montażem, a po zamontowaniu kominka został przeprowadzony także jego odbiór. Ma to na celu maksymalizację bezpieczeństwa, a także jest niezbędne do celów ubezpieczeniowych.

Kominek opalany drewnem z pewnością ogrzeje pomieszczenie, w którym został on zainstalowany, a także dogrzeje przylegające do niego pomieszczenia. Nasi konsultanci doradzą Państwu w zakresie doboru kominka o odpowiedniej mocy, aby nie dopuścić do przegrzewania pomieszczenia.

Nie, nasze kominki są zawsze projektowane indywidualnie. Niemal każdy budowany przez Centrum Komina kominek wygląda inaczej i różni się wymiarami w zależności od życzenia klienta i zastanej sytuacji w pomieszczeniu, w którym instalowane jest urządzenie.

Tak, działamy na terenie całej Polski i Niemiec w zakresie budowy kominków i kominów. Kominki budowane są wyłącznie przez naszych pracowników, nie korzystamy z usług firm trzecich i podwykonawców.

Tak, zajmujemy się również budową kominów ceramicznych i stalowych. Możemy zbudować komin wraz z kominkiem w trakcie jednego przyjazdu do klienta.

Tak, nasz salon znajduje się w Zielonej Górze przy ul. Osadniczej 35, otwarty jest od poniedziałku do soboty.

Tak, w Centrum Komina nasi klienci otrzymują projekt kominka całkowicie bezpłatnie.

Tak, w Centrum Komina oględziny w miejscu montażu są bezpłatne.

Hydraulika i podłączenie wody są zawsze wykonywane przez hydraulików zleconych przez naszych klientów.

Tak, jest to możliwe, jednakże wymaga zastosowania nieco odmiennej konstrukcji w porównaniu do kominka stawianego przy ścianie murowanej. Nasi projektanci przygotują i zaprojektują dla Państwa projekt kominka uwzględniający odpowiednie elementy zabezpieczające i izolujące kominek od ściany wykonanej z drewna lub innych palnych materiałów.

Kiedy w piecu lub kominku stalowym płonie ogień, urządzenie może wygenerować wysoką temperaturę. Nie należy go dotykać gołymi rękami. Wysoka temperatura w piecu lub kominku sama przez się stanowi wystarczające ostrzeżeniem dla domowników w salonie, zarówno dorosłych i dzieci, że urządzenie jest gorące w dotyku. Pomimo tego zaleca się, by małe dzieci pozostawały w pomieszczeniu z działającym gorącym urządzeniem pod opieką dorosłych.

Aby kominek funkcjonował optymalnie, należy palić w nim wyłącznie odpowiednio wysuszonym drewnem. Maksymalna zawartość wilgotności drewna do spalania w kominku wynosi 15-20%. Pozwoli to na uniknięcie sadzy i dymu. W zależności od sposobu przechowywania drewno powinno być sezonowane ok. 15 do nawet 24 miesięcy. Warunki przechowywania drewna są bardzo ważne. Świetnym rozwiązaniem będzie porąbanie drzewa na niewielkie kawałki, tak dobierając ich rozmiar, by swobodnie zmieściły się w kominku. Aby proces wysychania przebiegał prawidłowo, bardzo istotne jest umieszczenie gotowych polan pod dachem – najlepiej w specjalnie przygotowanej do tego celu wiacie z pozostawionymi otwartymi bokami dla zapewnienia odpowiedniej wentylacji. Dla prawidłowej cyrkulacji powietrza polana należy umieszczać na paletach, a nigdy bezpośrednio na ziemi.