loader

Centrum Komina już od ponad 20 lat jest producentem systemów kominowych Niko. Nasze systemy kominowe są budowane w większości krajów Unii Europejskiej, a także oczywiście w całej Polsce.

Kominy ceramiczne Niko

Aktualnie bardzo popularne są kominy ceramiczne, które składają się z pustaków keramzytowych (często z kanałami wentylacyjnymi), izolacji oraz rur i kształtek ceramicznych. Wszystkie elementy są zawsze dostępne od ręki, a nasi doradcy posiadają ogromne doświadczenie w doborze optymalnego systemu kominowego. Oprócz fachowego doradztwa i sprzedaży systemów kominowych, oferujemy profesjonalny montaż w Państwa domu lub obiekcie.

image9

Więcej informacji o kominach ceramicznych Niko znajdziecie Państwo tutaj 

Kominy kwasoodporne i żaroodporne

W naszej ofercie znajdują się także kominy stalowe, zarówno kwasoodporne, jak i żaroodporne. Do istniejących kominów z cegły instalujemy jednościenne wkłady kominowe tzw. wkładki kominowe, które zabezpieczają cały komin przed szkodliwym działaniem dymu, spalin oraz kwaśnych skroplin powstających w procesie spalania różnych paliw. W przypadku braku komina, najlepszym rozwiązaniem jest montaż dwuściennych, izolowanych kominów stalowych, które mogą być usytuowane wewnątrz domu lub przyczepione do ścian zewnętrznych.

image6
image1
image0
image3
image4
image8
image5
image7

Remonty i frezowanie kominów

Centrum Komina świadczy także usługi remontu kominów. Najczęściej wykorzystujemy frezowanie kominów. Dzięki frezowaniu kominów zwiększa się ich przekrój, a także usuwa się przeszkody w kanałach kominowych. Etapem końcowym frezowania kominów jest na ogół montaż stalowego wkładu kominowego, który zabezpiecza komina na wiele lat. 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami techniczno-handlowymi.