loader

Stwórz wymarzony kominek

Odpowiedz na kilka pytań, a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wizualizację wymarzonego kominka i wyślą ofertę dopasowaną do Twoich oczekiwań.


Kategorie produktów

Kominki z montażem

Promocje

Kominy, wkłady kominowe

Frezowanie kominów

Promocje

photo-home-about-us-01-640x720

Atuty naszej firmy

Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w budowaniu kominków i kominów. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie doradztwa, projektowania, produkcji i montażu następujących typów urządzeń i systemów:

Kominki na drewno

Najpopularniejsze kominki o wysokiej sprawności cieplnej, mogą służyć jako jedyne źródło ciepła, zwłaszcza przy zastosowaniu kombinacji z płaszczem wodnym.

Kominki gazowe

Niemal bezobsługowe urządzenia, uruchamiane przy pomocy pilota bądź aplikacji na smartfona. Zasilanie gazem ziemnym z instalacji lub ciekłym z butli.

Biokominki

Paleniska niewymagające komina, zatem nadające się do montażu w domach wielorodzinnych, blokach, piwnicach.

Kominy

W naszej ofercie znajdą Państwo systemy odprowadzania spalin niemal do każdego rodzaju paliwa.

Zabudowy kominkowe wykonujemy zarówno z kamienia naturalnego, kafli, płyt szamotowych, jak i coraz bardziej popularnych spieków kwarcowych Laminam.

Umów się na spotkanie on-line

Wybierz wygodną dla Ciebie formę kontaktu oraz termin i porozmawiaj z naszymi doradcami.

To nas wyróżnia

DORADZTWO Z PASJĄ

Od samego rana do późnego wieczoru, do Twojej dyspozycji są nasi doradcy NIKO. Zawsze możesz liczyć na bezpłatną wizytę naszych fachowców na Twojej budowie, niezależnie jakie jest jej zaawansowanie, a także gdzie mieszkasz.

PROFESJONALNE PROJEKTOWANIE

Zanim złożysz zamówienie, zobaczysz projekt swojego kominka w wersji 3D. Zawsze bezpłatnie będziemy modyfikować projekt kominka, by stał się w końcu spełnieniem Twoich marzeń.

PRECYZYJNA PRODUKCJA

Dbamy o najdrobniejsze szczegóły podczas produkcji i montażu kominków i kominów NIKO. Za każdym razem precyzyjnie wykorzystujemy naszą technologię budowy kominków i kominów, którą stworzyliśmy przez wiele lat. Najwyższa jakość to nasza obietnica.

SZYBKI MONTAŻ

Zaskoczymy Cię naszym szybkim działaniem. Często już kilka dni po zawarciu umowy, pojawiają się nasi montażyści. Po 2-3 dniach stoi już kominek. Nie musisz martwić się o nic – nasi pracownicy mają wieloletni staż w naszej firmie i pozostawiają po sobie porządek.

EUROPEJSKIE STANDARDY

Nasze kominki i kominy sprzedajemy i montujemy całej Unii Europejskiej. Nasza marka NIKO znana jest już od kilkunastu lat w Niemczech, Austrii, Skandynawii oraz republikach nadbałtyckich. Dzięki doświadczeniom i konkurencji na rynkach europejskich, nasza organizacja i produkty spełniają najwyższe standardy.

RZETELNY SERWIS

Zawsze możesz na nas liczyć, czy to w czasie gwarancji, czy wiele lat po jej zakończeniu. W naszym serwisie zatrudniamy najbardziej doświadczone osoby, które są w stanie zrozumieć i rozwiązać Twoje problemy z kominkiem i kominem.

Systemy kominowe NIKO

Nasze produkty bezpiecznie odprowadzają spaliny i dym z różnego rodzaju urządzeń grzewczych.

Centrum Kamienia Franko

Nowoczesny zakład obróbki spieków kwarcowych oraz kamieni naturalnych działający już 25 lat.

Spieki i konglomeraty kwarcowe

Sklep internetowy, który oferuje spieki kwarcowe, konglomeraty, kamienie naturalne, blaty kuchenne łazienkowe, parapety i wiele innych wyrobów kamiennych.

Montaż kominków wykonujemy
na terenie całej Polski.

Mamy niezwykle precyzyjną produkcję i obróbkę kamieniarską z wykorzystaniem maszyn CNC oraz najnowocześniejszej w Polsce maszyny do cięcia wodą (water jet).

Jak robić zakupy na stronie?

Chcemy, aby proces wyboru kominka był możliwie prosty i przyjemny dla Państwa, dlatego stale ułatwiamy sposób jego zamówienia. Wystarczy, że zamówią Państwo kominek wraz z montażem za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, a nasi doradcy we współpracy z działem technicznym dopasują kominek do miejsca, w którym ma być on zamontowany, przedstawią Państwu projekt do akceptacji i zaopiekują się montażem aż do jego zakończenia.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Sprawdź aktualną listę zapytań naszych klientów wraz z odpowiedziami udzielonymi przez naszych doradców.

Dla maksymalnego bezpieczeństwa kominki i kominy powinny być instalowane przez wyspecjalizowaną firmę.

Zaleca się, aby instalacja kominowa została sprawdzona przez kominiarza przed montażem, a po zamontowaniu kominka został przeprowadzony także jego odbiór. Ma to na celu maksymalizację bezpieczeństwa, a także jest niezbędne do celów ubezpieczeniowych.

Kominek opalany drewnem z pewnością ogrzeje pomieszczenie, w którym został on zainstalowany, a także dogrzeje przylegające do niego pomieszczenia. Nasi konsultanci doradzą Państwu w zakresie doboru kominka o odpowiedniej mocy, aby nie dopuścić do przegrzewania pomieszczenia.

Nie, nasze kominki są zawsze projektowane indywidualnie. Niemal każdy budowany przez Centrum Komina kominek wygląda inaczej i różni się wymiarami w zależności od życzenia klienta i zastanej sytuacji w pomieszczeniu, w którym instalowane jest urządzenie.

Tak, działamy na terenie całej Polski i Niemiec w zakresie budowy kominków i kominów. Kominki budowane są wyłącznie przez naszych pracowników, nie korzystamy z usług firm trzecich i podwykonawców.

Tak, zajmujemy się również budową kominów ceramicznych i stalowych. Możemy zbudować komin wraz z kominkiem w trakcie jednego przyjazdu do klienta.

Tak, nasz salon znajduje się w Zielonej Górze przy ul. Osadniczej 35, otwarty jest od poniedziałku do soboty.

Tak, w Centrum Komina nasi klienci otrzymują projekt kominka całkowicie bezpłatnie.

Tak, w Centrum Komina oględziny w miejscu montażu są bezpłatne.

Hydraulika i podłączenie wody są zawsze wykonywane przez hydraulików zleconych przez naszych klientów.

Tak, jest to możliwe, jednakże wymaga zastosowania nieco odmiennej konstrukcji w porównaniu do kominka stawianego przy ścianie murowanej. Nasi projektanci przygotują i zaprojektują dla Państwa projekt kominka uwzględniający odpowiednie elementy zabezpieczające i izolujące kominek od ściany wykonanej z drewna lub innych palnych materiałów.

Kiedy w piecu lub kominku stalowym płonie ogień, urządzenie może wygenerować wysoką temperaturę. Nie należy go dotykać gołymi rękami. Wysoka temperatura w piecu lub kominku sama przez się stanowi wystarczające ostrzeżeniem dla domowników w salonie, zarówno dorosłych i dzieci, że urządzenie jest gorące w dotyku. Pomimo tego zaleca się, by małe dzieci pozostawały w pomieszczeniu z działającym gorącym urządzeniem pod opieką dorosłych.

Aby kominek funkcjonował optymalnie, należy palić w nim wyłącznie odpowiednio wysuszonym drewnem. Maksymalna zawartość wilgotności drewna do spalania w kominku wynosi 15-20%. Pozwoli to na uniknięcie sadzy i dymu. W zależności od sposobu przechowywania drewno powinno być sezonowane ok. 15 do nawet 24 miesięcy. Warunki przechowywania drewna są bardzo ważne. Świetnym rozwiązaniem będzie porąbanie drzewa na niewielkie kawałki, tak dobierając ich rozmiar, by swobodnie zmieściły się w kominku. Aby proces wysychania przebiegał prawidłowo, bardzo istotne jest umieszczenie gotowych polan pod dachem – najlepiej w specjalnie przygotowanej do tego celu wiacie z pozostawionymi otwartymi bokami dla zapewnienia odpowiedniej wentylacji. Dla prawidłowej cyrkulacji powietrza polana należy umieszczać na paletach, a nigdy bezpośrednio na ziemi.