loader

Celem przebudowy otwartego kominka na zamknięty jest przede wszystkim zagwarantowanie bezpieczeństwa domowników, a także pozyskanie znacząco większej ilości ciepła. Kominek otwarty wypala drewno bardzo szybko i nie można tego procesu wyhamować. W efekcie ciepła jest niewiele. Ponadto nietrudno o pojawienie się iskry w sąsiedztwie kominka, co stwarza ryzyko pożaru.

W zależności od budowy otwartego paleniska, przebudowa może wiązać się z niewielką przeróbką dotychczasowego paleniska, ale może także oznaczać całkowitą rozbiórkę kominka. W całym procesie należy dobrać odpowiedni wkład kominkowy lub ewentualnie kasetę kominkową, która nie posiada części czopuchowej. Z racji tego, że kasety kominkowe powodują większą tendencję do cofek dymu, solidny wkład kominkowy jest lepszym rozwiązaniem.

Bardzo złym rozwiązaniem jest zainstalowanie samych drzwi przednich z szybą do istniejących palenisk otwartych. Po założeniu takiego zamknięcia, bardzo często kominek otwarty pęka i może powodować niemałe szkody. Przebudowa z pewnością jest dobrym pomysłem, a tego typu modernizację rozpatrujemy zawsze indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Dodaj komentarz